Beebid

Beebid

Beebid kasvavad uskumatult kiiresti ja nad ei jää enam kunagi nii tillukeseks! Just nendest esimestest beebi- ja perepiltidest tunned rõõmu ka pikkade aastate möödudes. Jäädvustage need hetked, sest aeg lendab linnutiivul ning need pisikesed sõrmed ja varbad kasvavad kiiremini kui arvatagi oskate.

Millal broneerida pildistamine?

Pildistamise planeerimine peaks algama juba enne lapse sündi, et veenduda, et leiaksime fotosessiooniks sobiva aja juba beebi esimestel nädalatel. See on aeg, kui laps magab kõige magusamalt ning kui pildid õnnestuvad kõige paremini. Täpse aja lepime kokku siis kui laps on juba sündinud.

Millal pildistada?

Kõige parem aeg beebi pildistamiseks on 5-12 päevaselt, sest siis on tema uni veel nii magus, et erinevatesse poosidesse sättimine beebi und väga ei sega. Pildistada saab loomulikult ka vanemaid beebisid, kuid siis ei ole nende uni enam nii sügav, mis tähendab, et neid rahulikke keras tudimise pilte enam suure tõenäosusega pildistada ei õnnestu. Armsaid ja ilusaid pilte saab kindlasti ka ühe-, kahe- või kolmekuustest beebidest, kuid tulemus sõltub siis peamiselt asenditest, mis beebile just pildistamise päeval kõige mõnusamad tunduvad.

Kus toimub pildistamine?

Pildistamine toimub hubases Viimsi fotostuudios. Tuleks arvestada, et stuudiotuba on tehtud antud päevaks väga soojaks (vahemikus 25-28 kraadi), sest nii väikeste beebide termoregulatsioon ei ole veel täielikult välja arenenud ja pildistamisel beebidel enamasti riideid seljas ei ole. Beebi vanematel oleks seega mõistlik võtta kaasa riided, nagu tuldaks pildistama palaval suvepäeval.

Kaua kestab pildistamine?

Beebi pildistamine kulgeb väga rahulikus tempos ja arvestada võiks vähemalt 2-3 tunniga. Selle aja sees jõuab beebit toita ning teha ka pause täpselt siis kui beebi seda soovib.

Mida kaasa võtta?

Kindlasti teeme pilte beebist ka koos vanema(te)ga ehk valige ka endale selline riietus, millega soovite piltidele jääda. Vanema(te) riided võiksid olla lihtsad ja pigem ühevärvilised, ilma suurte logode või mustriteta, sest nii asetub põhiline tähelepanu beebi ning pereliikmete nägudele ja emotsioonidele. Riideid peaks kaasa võtma mitu komplekti (soovitavalt nii heledat kui ka tumedamat värvi riietus), et saaksime proovida erinevaid kompositsioone. Riideid võiks olla mitmeid ka seetõttu, et väga sageli otsustab beebi ennast kergendada just sel hetkel kui olete ta endale ilusti sülle sättinud. Pildistamiseks võib kaasa võtta ka veel beebi kaisulooma, sest hiljem on ääretult tore võrrelda, kui pisikeseks kaisuloom ajaga jääb :) Isegi kui väike beebi veel lutti igapäevaselt ei saa, võiks ka see igaks juhuks kaasas olla.

Kuidas ette valmistada?

Suuri ettevalmistusi ei ole vaja teha - kindlasti võtke kaasa hea tuju ning hea oleks, kui beebi kõht oleks enne pildistamist täis, sest see aitab tagada parema une.